zielona ściana w domu

 

Ogrody wertykalne – co to takiego?

 

zielona ściana w domu

W sklepach ogrodniczych istnieje szeroki wybór różnego rodzaju roślin przeznaczonych do domowej hodowli. Ich miłośników wciąż przybywa; badania wykazują, iż w pomieszczeniu udekorowanym żywymi roślinami łatwiej się zrelaksować i odprężyć. Co więcej, roślinność sprzyja także poczuciu życia w zgodzie z naturą. Zdaniem wielu osób przyczynia się także do stworzeniu w mieszkaniu przyjaznego, domowego klimatu.

Rośliny doniczkowe

Z pewnością każdy zetknął się kiedyś z roślinami doniczkowymi. Są niezwykle praktyczne, ponieważ można je ustawić niemal w każdym miejscu w mieszkaniu – począwszy od parapetu, poprzez stoły i komody, aż po podłogę. Ta ostatnia opcja dotyczy zwłaszcza gatunków, które osiągają niebotyczne rozmiary i nigdzie indziej się nie zmieszczą. Na parapecie z kolei najchętniej ustawiane są kwiaty, które zakwitają. Stanowią wówczas znakomitą dekorację okna. Na meblach rozstawia się różnego rodzaju rośliny, ale wśród nich przeważają te zupełnie zielone ściany w domu.

Dekoracje ścienne z roślin

Udekorowanie ściany roślinnością wymaga posiadania odpowiedniego kwietnika. W ofertach producentów znaleźć można różne rodzaje kwietników ściennych, więc każdy – nawet najbardziej wymagający klient z pewnością znajdzie coś dla siebie. Prawdziwym hitem stały się jednak kwietniki z innowacyjnym sposobem mocowania – zarówno do sufitu, jak i podłogi oraz maty z roślin. Dzięki nim po rozmieszczeniu na nim kwiatów można osiągnąć efekt „zielonej kolumny”.

 

zielona ściana w domu

Ogród wertykalny

 
Dla osób, które posiadają nieco wolnej przestrzeni świetną propozycja jest ogród wertykalny w mieszkaniu. Jednak należy pamiętać, że musi on zostać założony w pobliżu okna – tak, by zapewnić roślinności ogrodu optymalne nasłonecznienie. Prowadzenie własnego ogrodu wertykalnego nie jest skomplikowane, jednak trzeba posiadać wiedzę odnośnie do hodowli znajdujących się w nim roślin. Można także skorzystać z pomocy specjalistycznych firm, które zawodowo zajmują się tworzeniem ogrodów wertykalnych; fachowcy pomogą nie tylko w jego zorganizowaniu, ale także udzielą cennych rad dotyczących jego prowadzenia.