dewocjonalia

 

Masz zaprzyjaźnionego księdza i zastanawiasz się, z jakiego prezentu ucieszyłby się najbardziej?

 
dewocjonalia

Ornat sklep a może ikony sklep?

Tak naprawdę wszystko zależy od jego upodobań. Oczywiście najlepiej wybrać się do sklepu z katolickimi dewocjonaliami i tam zapytać ekspedientkę, jaki prezent dla księdza byłby najlepszy.
Podarunek trzeba dobrać również pod daną okazję. Dlatego również należy powiedzieć pracownikowi sklepu z dewocjonaliami, czy nasz znajomy ksiądz będzie obchodził uroczystość urodzin, imienin, rocznicy przyjęcia święceń kapłańskich, rocznicę przyjścia na daną parafię, a może będzie świętował awans w hierarchii kościelnej.

Figury świętych

 
Ciekawym prezentem dla zaprzyjaźnionego księdza będzie z pewnością zakup figury świętych, które będą ciekawą pamiątką i przede wszystkim zostanie z księdzem do końca pełnienia przez niego wcale niełatwej posługi kapłańskiej. Na brak ikony sklep zajmujący się sprzedażą katolickich dewocjonaliów zwykle nie narzeka. Możemy zakupić chociażby figurę Matki Boskiej Niepokalanej, Jezusa Miłosiernego, Papieża Polaka Jana Pawła II, Świętego Michała Archanioła, czy też figury aniołów, a także figury, które przydadzą się w kwestii odmawiania drogi krzyżowej podczas okresu Wielkiego Postu.

Drobiazg, czy relikwiarz?

 
Myśląc o prezencie dla księdza, można również pójść w drugim kierunku i kupić mu taki podarunek, z którego będzie mógł korzystać w kościele, a dostęp do niego będzie miała cała społeczność parafialna. Mianowicie ciekawym i oryginalnym pomysłem na prezent będzie zakup relikwiarza w kształcie krzyża, puszki lub skrzynki. Relikwiarz służy do przechowywania doczesnych szczątków, które inaczej nazywa się relikwiami.

 

dewocjonalia
Tak więc pomysłów na prezent dla księdza, którego lubimy i szanujemy, jest bardzo dużo. Wszystko zależy od okazji, z jakiej będziemy księdzu składać zakupiony podarunek. Zakup zależy również od odpowiedniej zasobności naszego portfela. Koszt dewocjonaliów jest różny i ostateczne nabycie prezentu będzie wymagało zastanowienia się nad tym, na co w danym momencie mogę sobie pozwolić. Jednak zapewne ksiądz będzie zadowolony z każdego upominku, gdyż najważniejsza jest pamięć o człowieku.