Każdy lubi dbać o swój samochód w taki sposób, żeby wyglądał pięknie a także schludnie. W szczególności, gdy jest to wóz firmowy oraz wyjątkowo przejmujemy się dobrym odbiorze firmy. Nie ma nic gorszego, aniżeli zanieczyszczony pojazd z logiem firmy postawiony pod miejscem konferencji czy spotkania. Dlatego też, znaczące jest, żeby przed podróżą skorzystać z usług solidnej myjni samochodowej, co powinno zrobić robotę. Bywa natomiast, że podróż do punktu docelowego zajmuje parę godzin, a do przebycia są setki mil. Przy dobrej aurze pogodowej samochód nie powinien się zabrudzić, jednakże każdy, kto pokonywał tego typu trasy wie, jaką zmorą bywają insekty.

Co robić gdy po niekrótkiej jeżdzie cały pojazd usiany jest plamami po robaczkach?

1. Można usiłować odnaleźć myjnię samochodową po przyjeżdzie, jeśli będzie na to chwila. Na nieszczęście, niejednokrotnie punkty usługowe posiadające w swojej ofercie usuwanie owadów z karoserii mają napięty plan dnia oraz ciężko jest się dostać w jednej chwili.

2. Sieć oferuje wiele krótkich filmików na temat eliminowania śladów po insektach z auta jak i szyb. Powątpiewam jednakże, aby tuż przed istotnym spotkaniem kierowca posiadał czas na analizowanie, wyszukiwanie i organizowanie wyjścia.

3. Dobrym sposobem będzie uprzedni nabytek specjalistycznego specyfiku umożliwiającego usuwanie owadów z karoserii. Na rynku znajdziemy sporo środków, jakie są efektywne oraz proste w stosowaniu. W dodatku, czas w jakim pozwalają usunąć niechcianych zabrudzeń jest krótki, co nie powinno zaburzyć zaplanowanego dnia.
Jadąc w dłuższą podróż, do listy rzeczy, o których warto nie zapominać, należy bezwględnie dodać jedną z zaproponowanych przeze mnie opcji, zwłaszcza, gdy sprawą wielkiej wagi jest schludny wizerunek czterokołowca.

usuwanie owadów z karoserii


Na nieszczęście zdarza się, iż plamy po owadach są niezmiernie paskudne, jak również niesłychanie trudno jest się ich pozbyć używając ogólnodostępnych specyfików. Wówczas zostaje nam jedno – udać się do myjni, która dysponuje preparatami o powiększonej sile działania, nierzadko trującymi, a także to im zlecić gruntowne wyczyszczenie pojazdu.