Piaskowania elektrokorundami

W pneumatycznej obróbce strumieniowo-ściernej jednym z najbardziej powszechnych materiałów jest elektrokorund. Zwoją popularność zawdzięcza wielokrotnemu użytku, któremu można go poddać i czystość. Dzięki temu piaskowanie elektrokorundem staje się dużo bardziej opłacalne, a dzięki wysokoefektowym czyszczeniom jest również bardzo skuteczne w działaniu, co tworzy świetną podstawę przed nakładaniem powłok teflonowych.

Przygotuje powierzchnię

Piaskowanie elektrokorundem jest wysoko skuteczne w sekwencjach oczyszczania powierzchni na trwałe z zanieczyszczeń powstałych na skutek procesu korozji. Najlepiej sprawdza się w kontakcie z aluminium, miedziom czy cynkiem, ze względu na zerowe właściwości magnetyczne oraz bardzo niewielką ilość zawartego w nim tlenku żelaza. Piaskowanie elektrokorundem świetnie sprawdzi się w przygotowywaniu takich powierzchni do kolejnego procesu, jakim może być klejenie, malowanie, gumowaniem, a nawet przed powlekaniem tworzywami sztucznymi, jakim może być nieprzywieralna powłoka teflonowa.

Piaskowanie elektrokorundem

Chropowaty czy gładki

Kolejną cechą, którą możemy przypisać piaskowanie elektrokorundem jest nadania odpowiedniego stopnia chropowatości powierzchni, która wymaga tego przed kolejnym etapem działania. Jednak przy odpowiednich wymaganiach jest również w stanie stworzyć jednolicie gładką nawierzchnię. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, czego w danym momencie potrzebujemy od piaskowanie elektrokorundem, gdyż można mu powierzyć wiele zadań, z którymi da sobie radę i w doświadczonych rękach jest w stanie zdziałać jeszcze więcej.

Więcej szczegółów znajdziesz na stronie https://zapos.pl/