Alkomaty bezustnikowe to fachowe urządzenie do przeprowadzania badania ilości alkoholu w wydychanym powietrzu. Dzięki temu urządzeniu możemy bardzo szybko oraz sprawnie orzec czy nadajemy się do jazdy samochodem na przykład po zakrapianej hulance poprzedniego dnia.

Jesteśmy wyłącznie ludźmi a każdy lubi napić się alkoholu jak również dobrze bawić. Jednakże trzeba zapamiętać, iż nim usiądziemy za kierownicą trzeba natychmiast stwierdzić czy jesteśmy w stanie kierować pojazdem. Każdego dnia jest pełno wypadków na drogach, wywołanych poprzez pijanych kierowców. Co gorsza wypadki spowodowane poprzez pijanych kierowców ze skutkiem śmiertelnym zakańczają się aresztem.

alkomaty bezustnikowe

Dlatego najważniejszym zabezpieczeniem przed tego typu sprawami są alkomaty bezustnikowe jak również w dodatku akcesoria do alkomatów.
Aby właściwie używać tego rodzaju sprzętu trzeba odczekać minimum 15 minut od spożycia ostatniej porcji alkoholu. Zważywszy na to, że zaraz po wypiciu alkoholu, stężenie alkoholu jest tak spore a dmuchając bezpośrednio w sensor alkomatu, zdołamy go uszkodzić. Tak samo jest z dymem papierosowym oraz z żywnością.

W komplecie sprzętu znajdziemy alkomat i dodatkowo instrukcję obsługi. Na panelu czołowym znajduje się guzik uruchamiający oraz wyłączający przyrząd oraz przycisk aktywujący pasywny tryb pomiaru. Ponad znajdujemy diody orzekające gotowość alkomatu do zapoczątkowania badania a także stwierdzający jego wynik. Po włączeniu następuje rozgrzanie sensora elektrochemicznego. Po kilku sekundach wolno dokonać sprawdzianu poprzez jednolite dmuchanie powietrza do wlotu u góry urządzenia. Ważne, by zachować 2,5 cm odstęp między alkomatem, a wargami badanej postaci. Istotne jest, żeby alkomat znajdował się dokładnie na wprost. Po krótkotrwałej analizie zgłaszanej przez diodę otrzymamy wynik badania. Poprzez chwilowe badanie posiadamy pewność, czy jesteśmy w konkretnej chwili gotowi do kierowania samochodu.