Szkło zdobione odręcznie malowanymi, czy też sitodrukowymi metodami to ciekawa forma urozmaicająca szlachetny szklany materiał. Przedmioty użytkowe ze szkła ozdabia się aby zyskały oryginalny, ciekawszy charakter. Malarstwo na szkle jest więc formą zdobienia obiektów dodającą im wartości nie jedynie materialnej, lecz również artystycznej. Znane są stare fabryki, jakich kolekcje są wykupywane przez miłośników zdobionego szkła. I nie są to wyłącznie antyki odnajdowane w antykwariatach.

Publikowanie na szkle to śmiała metoda zakładania obrazów

grafika na szkle Radomsko

Zdobieniem szkła zajmuje się wiele wyspecjalizowanych przedsiębiorstw. Grafika na szkle Radomsko wykorzystuje ogólnie przyjęte sposoby zdobienia swoich artykułów. Malowanie odbywa się ręcznie bądź jest realizowane na zasadzie sitodruku z użyciem specjalnych farbek do szkła, jakie po wyschnięciu poddawane są procesowi wzmacniania.

Druk na szkle Radomsko to również proces twórczy, lecz pozwalający na uzyskanie całkowitej powtarzalności wzorów użytkowych. Analogicznie jak w sytuacji ręcznego malowania oraz sitodruku, wykorzystywane są dobrej jakości farby do szkła, co umożliwia wytrzymałość wzorów i zapobiega ich ścieraniu w momencie użytkowania.

Bogactwo modeli jest cały czas ubogacane, od ornamentów roślinnych po wzory geometryczne. Klient może również zamówić malarstwo bądź grafikę według swojego projektu. Mogą to być zdobienia bądź wzorki promujące oraz reklamujące wyrób, firmę czy też produkt. Całość można uzgodnić, a profesjonaliści zajmujący się produkcją sprostają wszelkiemu zadaniu oraz zleceniu.

Malowane przedmioty ze szkła można zamawiać w pojedynczych bądź masowych ilościach. Produkcja przygotowana jest pod kątem wymagań petentów i zanim przystąpi się do produkcji analizuje się próbki z oczekiwaniami zamawiającego uwzględniając jego uwagi i życzenia. Każde zamówienie jest dopieszczane w najmniejszym nawet detalu. Wybór kolorów dokonywany jest na próbkach zrobionych na szkle zamawianym przez klienta.