Nierzadko słyszy się o wyciekach lub nawet o nielegalnym handlu bazami danych personalnych zawierających te informacje jak numer dowodu osobistego, PESEL czy imiona rodziców. Postacie niepowołane mogą wykorzystać tego typu informacji, aby pomyślnie wziąć w naszym imieniu kredyt w banku. Z tej przyczyny ostatnimi laty spostrzegamy jeszcze wyższe zaostrzenie strategii dotyczącej kontroli danych osobowych odbiorców indywidualnych. Nawet najmniejsze korporacje zobowiązane są zgłaszać swoje zbiory danych do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, a takie największe mają wielostronicowe dokumenty wewnętrzne dotyczące administrowania oraz dostępu do specjalnych danych personalnych swych użytkowników.

Karty magnetyczne

Identyfikatory plastikowe

W organizacjach, pracownikom wydaje się karty magnetyczne, żeby postacie postronne bądź nieupoważnione nie posiadały wjazdu na teren zakładu pracy. Pozwala to nawet na zachowanie wnikliwych wiadomości na temat tego, kto i kiedy wstępował na terytorium korporacji, co może się okazać korzystne, w momencie jeśliby próby ukradzenia danych miał podjąć się zatrudniony. Postacie przebywające w spółce przyjmują także identyfikatory lub karty plastikowe z fotografią, jakie stale muszą nieść przy sobie bezustannie. Karty plastikowe te są najczęściej laminowane, żeby uniknąć podejrzeń o ich podrobienie i również sprawdzane przez ochronę przy każdym wyjściu i wkroczeniu z firmy.

Identyfikatory plastikowe

Karty magnetyczne

Niezmiernie istotnym elementem pozwalającym na protekcję danych jest także przymusowa polityka comiesięcznej zmiany haseł na komputerach, przez które jest dojście do danych osobowych. Nie pozwala to osobom naocznym na wykradzenie swojego hasła, cały czas jest ono zastępowane.
Sposoby przedstawiane powyżej mogą się wydawać wybitnie ścisłe i przedobrzone, natomiast tak tak naprawdę tylko ich przestrzeganie przez wszelkich pracobiorców jest w stanie ubezpieczyć organizację przed wypływem danych osobowych, jaki jest w stanie się skończyć pozwem sądowym, co więcej więzieniem.

Źródło: http://www.cardon.com.pl/