Coraz większą sławą w naszych mieszkaniach napawa się nowoczesne źródło światła, którym są listwy ledowe. Każdy, kto chciałby oszczędzić na zużytkowaniu energii elektrycznej, niewątpliwie o nich już wie. Natomiast niższe rachunki za zasilanie, to nie wyłączna ich wartość.
Instalując w swym miejsca zamieszkania oświetlenie pokojowe led masz komfort wyboru pozycji, w jakim je umiejscowisz. Diodami możesz oświecić środek szafki, kredensu, rozświetlić schody czy podwieszany sufit. Mnóstwo z takich zakamarków jest nieosiągalne dla tradycyjnych żarówek.
Oświetlenie pokojowe led daje Ci możliwość wyboru koloru oświetlenia. Diody led mogą świecić w swobodnie wybranym odcieniu. Oprócz tego, zabarwienie generowanego poprzez nie światła jest zdecydowanie mocniej przesycona, niż w przypadku żarówek tradycyjnych.
Kolejnym pozytywem przemawiającym na pożytek światła rodzaju led jest jego wpływ na przyrodę. Nie zawierają w sobie niebezpiecznych substancji, w tym rtęci. Do tego, dzięki swej długowieczności, zdecydowanie rzadziej kończą na śmietniskach.


Jak długo zajmuje wtrącona już długowieczność? Producenci zazwyczaj zaręczają, iż jest to od 30 do aż 100 tysięcy godzin. Nie świadczy to natomiast, iż po upływie 30 tysięcy godzin nasze mieszkanie pochłoną egipskie ciemności. Oświetlenie pokojowe led będzie wygasało pomału. Diody będą systematycznie traciły na jasności. Kiedy więc ujrzymy przemianę w mocy oświetlenia, to znak, iż za pewien czas należeć będzie je wymienić. Kiedy dokładnie? W gruncie rzeczy posiadamy na to kilka kolejnych wiosen. Diody będą ponieważ w dalszym ciągu świecić, ale słabiej.
Oświetlenie led nieczęsto potrzebuje zamiany na skutek zepsuć mechanicznych. Diody są wyjątkowo odporne na uderzenia a także wstrząsy. Pod owym względem biją na głowę typowe, szklane żarówki. Nie koszmarna im także woda i niska temperatura.
Oświetlenie pokojowe led nie grzeje się tak bardzo jak typowe żarówki. Ma to wagę zwłaszcza latem, gdy skwary na dworze dostatecznie dają nam się we znaki. Poza tym diody, jakie nie promieniują ciepła nie wytworzą pomarańczowych, nieestetycznych plam na suficie.
Ze względu na liczne plusy oświetlenie pokojowe led szczyci się pośród użytkowników dużym zainteresowaniem. Powinno się w nie zainwestować, jeżeli zależy Wam na wygodnym, energooszczędnym oraz długotrwałym rozświetleniu domu.

oświetlenie pokojowe led