Koty norweskie – charakterystyka

Zanim sprawisz sobie upragnionego miękkiego i przytulnego kociego futrzaka dobrze jest zaznajomić się z cechami charakteru i potrzebami wybranych gatunków. Rozpatrzyć również powinno się to, czy pod swoim dachem pragniemy mieć kicię, czy kota. A pod koniec zostaje nam wypatrzenie stosownego nam zwierzątka.
Nabywając kiciusia rasowego, posiadamy pewność, że będzie on posiadał atrybuty dla tego rodzaju rasy reprezentatywne. Na przykład, koty norweskie leśne, będą pupilami nadzwyczaj łagodnie nastawionymi do opiekuna, niezmiernie uwielbiają jego obecność, nie znoszą być same. Bywają niezwykle ciekawskie, entuzjastycznie akompaniują właścicielowi w jego codziennych czynnościach.

koty norweskie hodowla

Koty norweskie hodowla

To zwierzęta nader pojętne oraz sprytne. Entuzjastycznie uczą się trików, lubią aportować. Będą zręczne oraz żwawe. Popychane poprzez własną ogromną ciekawską osobowość, wpychają się w każdy zakątek mieszkania czy umeblowania, szukając zajmującej rozrywki czy zagadki.
Kot norweski jest spory i silny. Dostosowany do mieszkania w zimnym klimacie posiada bujną sierść. Uszy u tego gatunku uwieńczone są rysimi pędzelkami, dając jej oryginalny wizerunek. Ubarwienie tych kociaków dopuszczalne będzie we wszystkich odcieniach, lecz specyficznym dla nich bywa ubarwienie bursztynowe.

koty norweskie hodowla

Charakterystycznym znacznikiem kotów norweskich leśnych będzie niesłychanie długaśny oraz puszysty ogon. I również niesamowite, intrygujące wzrok oczy. Opływowe, duże o przeszywającym spojrzeniu. Dodają one takim kotom czuwający wizerunek.

ForestGate

Jeśli zdecydujemy się na wybór tej właśnie rasy, najbezpieczniej jest odszukać jej hodowcę. Fachowa hodowla kotów norweskich zagwarantuje czystość tej rasy pod kątem wyglądu, jak i charakteru. Umówmy się z hodowcą i pojedźmy do niego w sprawie uzyskania bliższych wiadomości na temat wybranej rasy. Pytajmy, bowiem zakupując kota, bierzemy na siebie odpowiedzialność za kompletne jego życie.