koty brytyjskie sprzedaż

Koty brytyjskie są zdecydowanie jedną z piękniejszych ras.

Występują one aż w 150 odmianach, lecz podstawowo dzieli się je na koty długowłose oraz krótkowłose. Obie odmiany są do siebie bardzo zbliżone jeśli chodzi o budowę kota. Różnią się właściwie jedynie długością futra, przy czym koty długowłose mają sierść tak naprawdę średniej długości.

Jeśli chodzi o wzorzec kota brytyjskiego powinien on być masywny i mocny, posiadać szeroką klatkę piersiową, krótki tułów i łapki, okrągłe i wyraźne policzka oraz szeroko rozstawione oczy.

Co ciekawe, kolor oczu jest zawsze dopasowany do koloru sierści kota. Mogą one być pomarańczowe, miedziane, niebieskie, zielononiebieskie, złote lub wielokolorowe. Koty te posiadają długi,

koty brytyjskie sprzedaż
koty brytyjskie sprzedaż

grubszy u nasady, puszysty ogon. Zwykle ważą 3-5 kilogramów jeśli chodzi o kotki oraz 4-8 kg w przypadku kotów, jednak mogą zdarzyć się okazy bardziej masywne. Jeśli chodzi o rasowe koty brytyjskie sprzedaż powinna prowadzić specjalna hodowla.

W zależności właśnie od niej oraz od rasy kota jego ceny mogą się wahać w przedziale od 1,5 do 2,5 tysiąca złotych.

Koty brytyjskie są bardzo spokojnymi i jednocześnie inteligentnymi stworzeniami.

W zależności od ich nastroju lubią się bawić, lecz czasem potrzebują spokoju i trzymają się bardziej na uboczu. Mogą mieszkać w mniejszych mieszkaniach i większych domach. Bardzo natomiast lubią wspinaczki, dzięki czemu dobrym pomysłem może być zainstalowanie w domu odpowiedniej i stabilnej konstrukcji, aby kociak mógł w każdej chwili pobawić się na swój sposób. Mimo, że potrafią same zorganizować sobie czas, często lubią też bawić się z domownikami – zwykle bywa też tak, że szczególnie upodobają sobie jednego z właścicieli. Są to koty bardzo cierpliwe i spokojne, nie są agresywne, a nawet bardzo rzadko miauczą. Robią to zwykle kiedy chcą się bawić bądź jeść, a poza tym, są oszczędne w używaniu swojego głosu.

koty brytyjskie sprzedaż
koty brytyjskie sprzedaż