kantor internetowy

Przelewy zagraniczne są coraz bardziej modne. Ma z nimi styczność każda osoba, która zarabia pieniądze przez Internet, używając zagranicznych stron. Po pewnym okresie uzbiera się nam spora suma w dolarach, euro lub jeszcze innym nominale, którą potrzebujemy wypłacić na prywatny rachunek rozliczeniowy. O ile mamy konto walutowe założone na identyczną dewizę, jaką mamy pozyskać, mamy temat z głowy. Niestety nie każdy może poszczycić się dostępem do tego typu usługi. Instytucje finansowe za konta walutowe pobierają wysokie prowizje zwłaszcza, kiedy z rachunku nie korzystamy prawie że nigdy. Nie rozwiąże to też kłopotu wymiany zagranicznej dewizy na złotówki, aby móc skorzystać z niej w państwie. Co w takim razie zrobić?

kantor internetowy

Warto wiedzieć, że jest taka organizacja jak kantor internetowy. Jest to szczególny serwis, nieraz należący do któregoś banku wiodącego na naszym rynku, który oferuje sprzyjające stawki w obliczaniu oraz wymianie dewizy. W kantorze należy się najpierw zarejestrować – cała ta procedura przypomina składanie wniosku o konto w banku. Sprawdzenie danych może odbyć się przelewem, albo będzie żądana wizytacja w jednostce samego kantoru (albo banku, który go prowadzi). Gdy już wszystko będziemy mieli uregulowane, przydzielony zostaje nam specjalny numer konta. Jeżeli zrobimy na niego przelewu zza granicy, finanse dotrą do kantoru. Odtąd zlecamy wymianę ich na polską walutę, oraz wykonujemy przelew na osobiste konto bankowe.

W porządku, jednak jakie plusy posiada internetowy kantor? Po pierwsze idzie o finanse. Przelew zagraniczny do naszego banku na rachunek złotówkowy obarczony jest dużą ilością prowizji za przewalutowanie. Jeśli nie będziemy mieli do wypłacenia sporych funduszy, może się okazać że cały proces będzie nieopłacalny. Jeżeli natomiast skorzystamy z usług kantoru internetowego, omijamy większość wspomnianych prowizji. Nie można pominąć także kursu walutowego, który w bankach zasadniczo jest na niezmiernie słabym poziomie. W internetowym kantorze możemy tymczasem otrzymać wymianę pieniędzy po niezwykle atrakcyjnych stawkach.