Off-road to nie jedynie styl prowadzenia auta – to również styl życia! Mnóstwo pasjonatów tego rodzaju sportu żyje z dnia na dzień, z niecierpliwością wyczekując weekendu i prawdziwego, błotnistego wariactwa za kierownicą terenówki.
Jeżeli natomiast nie przynależysz do grona zapalonych kierowców, pora na drobne wytłumaczenie. Off-road to nic innego, jak ekstremalna jazda autem po nieprzystosowanych drogach.

Jakie wyciągarki wybrać aby być ukontentowanym

wciągarki samochodowe

W tym miejscu można się zadumać nad stanem polskich dróg, gwarantujemy jednak że nie chodzi o podziurawione ścieżki i zaszokowanych drogowców, a bardziej o obłocone bezdroża.
Na jakiego rodzaju przeszkody możemy się natknąć na trasie rajdu? Nierównomierne nawierzchnie, podstępne piaski, niepozorne sadzawki, które okazują się być ogromnymi, błotnistymi dziurami, to jedynie część rozrywek. By nie dać się zaskoczyć, każdy samochód powinno się odpowiednio do rajdu przygotować. Odpowiednie akcesoria, takie jak na przykład: wyciągarki samochodowe, trapy na piach oraz błoto, pojemnik na wodę, lampy oraz pudła wyprawowe, które zmieszczą cały potrzebny ekwipunek, pozwolą na wydostanie się z wszelkiej off-roadowej opresji.
Jaki sprzęt wybrać? Ilu kierowców, tyle opinii! Na start doskonałym pomysłem okażą się tańsze wyciągarki samochodowe, elektryczne. Jeśli łykniesz bakcyla, tego typu wersja zapewne prędko przestanie Ci starczać i wybierzesz wyciągarki hydrauliczne albo mechaniczne. Sztywne trapy winny z łatwością zmieścić się wewnątrz auta. Nie powinno się oszczędzać na właściwych lampach – światła halogenowe niejednemu wcześniej pomogły uratować się z nocnej pułapki!
Przygotowywując się do rajdu, nie możemy zapomnieć też o koniecznym paliwie napędowym dla rajdowców. Po wszelkiej wyprawie, podczas której skoki emocji umożliwiają zgubienie sporych ilości kalorii, bezcenna staje się porcja mięsa i ogromna kromka chleba z masłem. Jeżeli dołączysz do tego dobre towarzystwo oraz blask ogniska, możesz być pewny że ten rajd uznasz za udany!