joga dla rodziców z dziećmi

W dalszym ciągu nietypowym zjawiskiem jest joga dla rodziców z dziećmi. Dlaczego? Wiele opiekunów nie jest przekonanych do zajęć ze swoimi pociechami z różnych powodów. Przede wszystkim wiek ich dziecka może być dla nich przeszkodą. Szkoły jogi i wiele indywidualnych trenerów oferuje w Polsce coraz więcej zajęć rodzinnych. 

joga dla rodziców z dziećmi

Zajęcia dla rodziców z dziećmi zdecydowanie różnią się o tych normalnych dla osób starszych. Są one specjalnie dostosowywane, ponieważ nie wykorzystuje się takich samych pozycji, jak w przypadku dorosłych. Prowadzi się je w formie zabaw, nie tylko w parach, ale również indywidualne i w grupie. To nie tylko świetna forma aktywności fizycznej, joga rodziców z dziećmi spaja więzi rodzinne, pomaga nam zrozumieć się nawzajem i lepiej dogadywać. Szkoły jogi mają w swojej ofercie wyjazdy dla rodzin, podczas których zapewniają nocleg i wyżywienie, a czasem opiekunki dla dzieci, które w trakcie sesji jogi dla dorosłych oferują zajęcia dla najmłodszych. 

W jakim wieku powinny być dzieci?

Nie ma określonego wieku, od którego dzieci mogą zacząć praktykować jogę. Tak naprawdę zajęcia są przeznaczone nawet dla 3-latków. Bardzo dużo zależy od ich typów osobowości i w jaki sposób będą uczyć się technik i pozycji. Wiek ma jednak ogromne znaczenie w przypadku podejścia do zajęć. Starsze dzieci będą bardziej się do nich przykład, natomiast dla młodszych udawanie zwierząt będzie największą frajdą. Dlatego też podczas zajęć grupowych nie powinna być bardzo duża różnica wiekowa. Mimo tego, joga dla rodziców z dziećmi to świetna aktywność i zachęca do spędzania czasu z pociechami.