Jednym z w większości wypadków używanych alternatyw, jeśli idzie o pokrycia podłogowe, mogą być kasetony. Cieszą się one dużą sławą z powodu na nowomodne wzornictwo oraz nietrudny montaż. układanie paneli kraków to pestka. Jeśli mamy troszkę sprytu i wolnych chwil zdołamy wziąć się za to sami. Przedtem jednak trzeba jakieś wybrać z obszernej palety dostępnego zestawu. Kasetony mogą być z drewna, albo naśladujące drewno, naśladujące kamień, czy wzbogacone przeróżnego rodzaju wzorkami. Gdy już mamy wszystko co potrzebne zdołamy wziąć się za układanie paneli kraków.
Narzędzia, które potrzebne nam staną się do układania paneli, to: łata-do sprawdzenia czy podłoga jest prosta, wyrzynarka bądź piła tarczowa, kliny dystansowe, młotek zwykły i gumowy, kątownik stolarski. Po doniesieniu z marketu paneli trzeba przeczekać pewien okres, aby temperatura ich była taka niczym pokojowa.


układanie paneli kraków


Później należy zadbać o grunt. Posadzka musi być sucha i w prostej linii. O ile staje się krzywa zastosować jest możliwość samopoziomującej masy wyrównującej. Po tego rodzaju zabiegu, musimy jednak pamiętać, że masa ta ma dobrze wyschnąć, nim dołączymy do następnych prac. Następnym etapem prac będzie rozłożenie separacji akustycznej z filcu, pianki lub korka. Jeśli posadzka jest podgrzewana niezbędna też okaże się powłoka izolacji z folii paraizolacyjnej, jaka zabezpieczać ma grunt przed nadmierną wilgotnością. Teraz już jest możliwość przystąpić do układania paneli kraków. Panele łączy się bezklejowo, najłatwiej umieszczać je na tzw. mijankę, żeby sprzęgania krótkich boków nie były w tej samej linii. Końcowym elementem podłogi, i również ostatnim krokiem prac jest zestaw listewek przypodłogowych i progowych. Przeważnie łączy się je do paneli w taki sposób, aby posiadały ten sam kolor co podłoga. Powinno się pamiętać, aby do listew mocowanych w szczelinach między pomieszczeniami, stosować gumowego młotka. Jeżeli zatroszczymy się o całość, co zostało opisane w artykule jesteśmy w stanie cieszyć się nową, na własną rękę złożoną podłogą.