Wiosna zbliża się wielkimi krokami, z wolna zaczyna się robić jeszcze cieplej zatem ochoczo ubieramy lekkie ubrania. To świetnie, iż coraz większą atencję przywiązujemy do tego, w jaki sposób wyglądamy. Niejeden chce posiadać indywidualny styl. Żeby panoramicznie spojrzeć na społeczeństwo trzeba pojechać do miejsca, w jakim odnajdziemy całą paletę najróżniejszych zgrupowań. Sprzyjają ku takiej sytuacji choćby msze święte w niedziele a do tego różne wydarzenia – moda weselna, moda pogrzebowa, będzie coś też coś dla najmłodszych – chrzty i komunię. Z racji nawiązania do czasu wiosny świetne okaże się wzięcie pod lupę pierwszej komunii.

bolerko komunijne

Już w listopadzie startują przymiarki do ubiorów. Ciężkie decyzje rodziców – czy powinniśmy przyodziać wszystkie osoby w ten sam sposób? Co z dzisiejszą indywidualnością? Jakim sposobem przedstawić siebie? (a raczej – „w jaki sposób przedstawić co się w największym stopniu podoba mojej mamie”). Dawne czasy były łatwiejsze. W większości nie było wyboru i młode osoby dostawały bielutkie alby, młodzieńcy niedługie razem ze spodniami, dziewczęta miały szansę w najlepszym wypadku odróżnić się wianuszkiem z żywych rośłin zaś nie plastikowych perełek.

Czas maja i czerwca to już początki pierwszych wysokich temperatur, lecz również pierwszych kryzysów pogodowych. Podczas chłodniejszych dni skórę grzało bolerko, w tymże przypadku szyte odpowiednio na tego typu okoliczność bolerko komunijne. Z futra, z atłasu, z mięciutkiej bawełny, czy też znacznie mniej drogie lecz ze zwykłego poliestru. Bielutkie. Tylko na ramiona czy też na długaśne rękawy. Takim elementem była szansa się odróżnić!
Zostaje także sprawa niezamożnych rodzin – z jednej strony dziewczyna dziedziczy przeważnie po doroślejszej siostrze bolerko komunijne – to nic, iż nie jest już modne. Z odmiennej, przy jednakowych ubraniach nie będą zauważalne żadne społeczne różnice.

Odrębność powinniśmy pozostawić w domostwie – w kościele musimy się modlić. Bóg nie patrzy na bolerko komunijne czy futerka, ani zwłaszcza w jakim charakterze ktoś się uczesał. Ważna jest dusza i uczynki. Na tym polega świętość.