Foteliki samochodowe dla dzieci to dzisiaj wymóg.

Nikt nie może przewozić dzieci bez bezpiecznego fotelika. Takie foteliki powinny być odpowiednio przymocowane do tapicerki samochodowej oraz posiadać specjalne atesty. Foteliki samochodowe dla dzieci powinny być wygodne i bezpieczne. Czasami czynnikiem decydujący o zakupie danego fotelika jest jego cena, pamiętać jednak powinniśmy, że przewożąc dziecko samochodem nie mamy prawa narażać go na niebezpieczeństwo.

Foteliki dzieli się na kategorie od 0do 13 kg oraz od 9 kg do 35 kg.

Atestowane foteliki, jeszcze w czasie produkcji przechodzą różne testy bezpieczeństwa, sprawdza się ich wytrzymałość oraz to jak reagują podczas wypadków.
Wiele sklepów proponuje różne marki takich fotelików, niektóre naprawdę dobrej jakości można kupić za niewielkie pieniądze. Odpowiedni fotelik musi być dobrany do wagi, wzrostu i wieku dziecka, musi być dla niego wygodny, nie może krępować jego ruchów oraz musi być bezpiecznie zamontowany. Foteliki można montować za pomocą pasów bezpieczeństwa lub przy pomocy specjalnego systemu ISOFIX. System ISOFIX pomaga w bardzo sztywnym zapięciu fotelika dziecięcego. Natomiast w przypadku, gdy zapinamy fotelik pasami dla dorosłych, musimy uważać by pasy nie zwisały luźno.
Uważa się, że najlepszym miejscem przypięcia fotelika jest tylna kanapa, w przypadku gdy chcemy przypiąć fotelik z przodu, musimy uważać na poduszkę powietrzną, stanowi ona niebezpieczeństwo dla dziecka.

Dzisiaj produkuje się różne foteliki, proste, zabudowane, z regulowanymi zagłówkami, z miejscami do napojów i posiadające coraz to ciekawsze wyposażenia. Jednak, kupując fotelik, zawsze należy się liczyć z bezpieczeństwem dziecka w podróży. Dlatego wybierajmy foteliki dobre, atestowane, bezpieczne a nie tylko ładne i tanie.
Foteliki samochodowe dla dzieci to bezpieczeństwo naszych dzieci. Posiadając dziecko i samochód, prędzej czy później i tak musimy kupić fotelik. Zróbmy tak aby ten zakup był przemyślany a nie zrobiony szybko i byle jak.