Samochód traci na wartości, gdy jego felgi nie są w zbyt dobrym stanie. Z tego powodu wiele osób, które pragną spieniężyć swoje cztery kółka decyduje się na zabieg jakim jest renowacja felg.

Gdzie wykonać renowację felg?
Na rynku pojawia się co raz więcej firm i warsztatów samochodowych, które zajmują się odnawianiem felg. Najlepiej jednak skorzystać z usług sprawdzonych fachowców, którzy cieszą się dobrą opinią wśród byłych i obecnych klientów oraz mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w branży. Należy pamiętać, że wiele firm – zwłaszcza tych nowych, niesprawdzonych – ucieka się do niezbyt uczciwych praktyk (na przykład sztucznie zawyżając koszty usługi lub wykonując je nierzetelnie, szybko i nie do końca profesjonalnie).

Koszt renowacji felg
Koszt odnowienia felg samochodowych jest kwestią indywidualną dla każdego punktu świadczącego tego typu usługi. Jednak najczęściej ceny są konkurencyjne w danym regionie. Klienci niejednokrotnie decydują się na wybór warsztatu, z usług którego korzystali już wcześniej – dzięki temu czasami mogą liczyć na atrakcyjne zniżki i rabaty.

Co jeszcze warto odnowić przed sprzedażą samochodu?
Bez wątpienia wypranie i odnowienie tapicerki również podniesie nieco wartość pojazdu; statystyki mówią, że pojazd z zaniedbanym wnętrzem sprawia wrażenie mniej atrakcyjnego dla potencjalnego kupca. Profesjonalne pranie tapicerki również można zamówić u fachowców specjalizujących się w tego typu usługach. Dysponują oni odpowiednim sprzętem piorącym oraz specjalnymi środkami usuwającymi plamy i zabrudzenia. Co więcej, wiele myjni samochodowych oferuje również czyszczenie wnętrz pojazdów – ze znalezieniem odpowiedniego punktu usługowego nie powinno więc być problemu.

Sprzedaż samochodu wymaga odpowiedniego przygotowania pojazdu. Im bardziej będzie zadbany i ładny – tym szybciej znajdzie się kupiec, który gotów będzie zapłacić tyle, ile życzy sobie sprzedawca. Warto więc wykonać kilka zabiegów kosmetycznych przed udaniem się na giełdę lub zamieszczeniem ogłoszenia w internecie.