Ilu z nas myślało choć raz o rzuceniu profesji? Ja z całą pewnością nieraz! Harujemy od rana do nocy za nędzne grosze, w swoim mieszkaniu jesteśmy tylko gośćmi – i w dodatku zazwyczaj jedynie śpiącymi gośćmi, a nawet jeżeli już uda nam się uzyskać jakiś awans, uzyskać trochę lepsze wynagrodzenie wnet okazuje się, iż trzeba przepłacić to stresem, nerwami, stałymi atakami. I na co to wszystko?

maszyny cukiernicze

Naturalnie nikt z nas nie rzuci pracy tak po prostu, za coś trzeba się utrzymać… A gdyby tak zmienić pracę na inną? Zmienić stosunek do życia? Gdyby nie stresować się wszystkim co ma miejsce na własnej drodze? Być może to jest jakieś wyjście? Ja uważam, iż jedno z lepszych!

Maszyny cukiernicze

Na nieszczęście i tu życie nas nie rozpieszcza, miałem marzenie o założeniu własnej cukierni. Wiem, prawdopodobnie to naiwne i bezsensowne marzenie z dzieciństwa, ale nie ukrywam, że nie pogardzę dobrym ciastem. Podczas gdy jednakże zacząłem czytać jak również wniknąłem trochę wnikliwiej w moją „profesję marzeń” okazało się, iż jak kupię już maszyny cukiernicze a także wydzierżawię lokal to upłynie jeszcze wiele czasu nim rozpocznę zarabiać.

maszyny cukiernicze
Na początek dostosowanie budynku do żądań wszystkich kontroli, od budowlanych aż po te najbardziej stresujące – z sanepidu. Oczywiście nie ma co ukrywać, nie ominą nas nerwy, nieprzespane noce oraz obawy o to, czy firma w ogóle ruszy – a jeżeli już nawet ruszy, to czy będzie w stanie zarobić na obowiązkowe ubezpieczenie?

Niestety, życie bardzo szybko zburzyło jedno z moich niespełnionych marzeń. Prawdopodobnie i jest słodka robota, w której nie trzeba kłopotać się naszym państwem, kontrolami, urzędami jak również wszystkim tym, co nie kojarzy się najlepiej. Na nieszczęście ja nie natrafiłem jeszcze do tej pory na tego rodzaju profesję, a z z całym przekonaniem ciastkarnia – pomimo tego jak rozkosznie by się nam nie kojarzyła nie jest jednym z tego rodzaju rozwiązań. Właściwie można rzec, że wszystkie lokale gastronomiczne oraz koncepcja „beznerwowego posiadania działalności gospodarczej” raczej nie idą w parze.