Dawno temu uczęszczając do pracy nie byliśmy tak bezpieczni, jak współcześnie. Nie było monitoringu, kart dostępu, wszelkich kontroli drogą elektroniczną. Obecnie technika wyszła do przodu z czego korzystają wszyscy we wszelkich dziedzinach. zarówno pracodawca w miejscu pracy dąży do tego żeby jego pracownicy mieli zapewnione bezpieczeństwo.

Pewną z tego rodzaju nowinek technicznych jest kontrola dostępu regulowana poprzez bramki obrotowe. Jak to działa? Przeważnie w trakcie zatrudnienia zostaje wydawana karta z informacjami o pracowniku (imię, nazwisko, zdjęcie). Karta może mieć jeden z dwóch rodzajów bezpieczeństwa – chip elektroniczny albo kod kreskowy, który reaguje w czasie skanowania a wtedy bramki zostają otwierane. Pomału kody kreskowe przestają być tak lubiane, jak chipy. Z jakiej przyczyny? Bowiem, kiedy wielokrotnie jest prowadzona kontrola dostępu poprzez ów bramki obrotowe to kod kreskowy zostaje zwyczajnie starty.


Kontrola dostępuŻeby przedłużyć używalność tego rodzaju kart można włożyć je do silikonowych bądź plastikowych pokrowców. Jest to nawet stosowna procedura jednak nie jest niezawodna – kod kreskowy i tak prędzej czy później zostanie przetarty, co zdoła owocować brakiem dostępu do miejsca zatrudnienia. Także pracownik, który jest zatrudniony kilka, kilkanaście lat po zniszczeniu takiego kodu właściwie nie zostanie przepuszczony przez bramki obrotowe. Dzieje się to z tej przyczyny, iż kontrola dostępu jest całkowicie zautomatyzowana i jedynie sporadycznie zdołamy spotkać jeszcze dodatkowo ochroniarza.

Kontrola dostępu

Spoglądając na ilość dokonywanych przestępstw w miejscu pracy poprzez osoby niezatrudnione w danym zakładzie, to rozwiązanie powoduje, że personel czuje się bezpieczniej. Oczywiście zawsze zachodzi prawdopodobieństwo, że nawet mimo takich nowoczesnych zabezpieczeń coś złego może się nam przytrafić. W związku z tym mimo wszystko powinno się mieć oczy szeroko otwarte, a wszystkie wątpliwości na temat bezpieczeństwa bezzwłocznie adresować do dyrektora. Rzetelny pracodawca nie zostawi sprawy biernej.