serwis komputerowy Gdańsk

Komputery są to urządzenia elektroniczne, które przetwarzają informacje w postaci cyfrowej czyli w systemie liczbowym binarnym, posiadającym tylko dwie cyfry 0 i 1. Komputer pobiera rozkazy i dane z pamięci RAM i wykonuje je przy pomocy urządzeń cyfrowych, które są wewnątrz każdego mikroprocesora np. jednostka arytmetyczno – logiczna (ALU), rejestry, liczniki. W urządzeniach elektronicznych system dwójkowy realizuje się poprzez napięcie wysokie – 1 i niskie – 0.

Chodzi tu o to, aby uzyskać dwa odmienne od siebie stany i tak na przykład w światłowodach jest światło (1) i nie ma światła (0). Komputery to zaawansowane urządzenia zbudowane z takich podzespołów jak: karta graficzna, karta dźwiękowa, procesor (jest to serce komputera), pamięci RAM (w której przechowywane są dane krótkotrwale), porty USB, karta sieciowa (przewodowa albo bezprzewodowa), klawiatura, mysz, monitory, zasilacz, płyta główna, napęd DVD, dysk twardy i wiele innych urządzeń, które możemy podłączyć np. za pomocą kart rozszerzeń lub do portów USB. Pecety, smartfony, konsole do gier jako urządzenia elektroniczne mogą się zepsuć dlatego potrzebne są firmy takie jak serwis komputerowy, który zdiagnozuje usterkę i wymieni uszkodzoną część.
serwis komputerowy Gdańsk
Trzeba uważać dotykając elektroniki wewnątrz komputera, gdyż ładunki elektrostatyczne z naszego ciała mogą przejść na elementy półprzewodnikowe i je uszkodzić. Dlatego kiedy dotykamy np. płyty głównej najlepiej ubrać specjalne rękawiczki chroniące przed ESD (ang. Electrostatic Discharge) – te rękawiczki ochronią wrażliwe elementy półprzewodnikowe w środku naszego peceta czy konsoli.

Takie rękawiczki nie kosztują wiele, a mogą uchronić naszego peceta i sprawią, iż będzie działał on dłużej – nie będziemy musieli biec do firmy takiej jak serwis komputerowy Gdańsk. Oprócz rękawiczek można użyć specjalnej maty przeciwko ESD lub opaski na nadgarstek – jednak te rozwiązania raczej są stosowane w firmach elektronicznych ponieważ należy się podpiąć do uziemienia, do którego te ładunki będą odprowadzane.