Aktualnie pociechy są jeszcze mniej grzeczne, fatalnie zachowują się w swoich domach, lecz również w publicznych miejscach. Winowajcą w tego typu sytuacji jest nie kto inny jak sam rodzic tego aroganckiego dzieciaka. Charakter latorośli rozwija się z czasem oraz posiada na niego oddziaływanie wiele elementów takich jak postępowanie rodzicieli względem dziecka, znajomości z równolatkami, czy też niania. Wszelkie te składniki zdołają wartościowo jak i negatywnie ingerować na postępowanie pociech. W tym materiale spróbuję wytłumaczyć w jaki sposób naprowadzić pociechę na słuszne decyzje oraz uformować jego temperament.

Po pierwsze:
Posiadaj cierpliwość. Kiedy twojemu dziecku coś nie idzie, a ty zaczynasz już tracić cierpliwość, weź kilka głębokich wdechów i spróbuj uzasadnić od początku. Pamiętaj, że latorośl to nie maszyna, ono uczy się z czasem, zaś nie tak jak automat potrafi całość od razu.

Po drugie:
Masz opiekunkę? Przetestuj ją czy nie ma żadnego niekorzystnego wpływu na twojego malucha, ponieważ to ona może być później przyczyną szkopułów. Kup ukrytą kamerkę i monitoruj działanie swojej niani.

kredki dla dzieci

Po trzecie:
Nie imputuj dziecku, iż ono jest najlepsze, najmądrzejsze oraz najśliczniejsze. Wytłumacz, iż inne latorośle są identyczne jak ono.

Po czwarte:
Nie kupuj mu nazbyt drogocennych podarunków, bo w ten sposób pieścisz dziecko. Dla latorośli w wieku przedszkolnym starczą kredki dla dzieci oraz już mają nadzwyczaj dużo radości.

Po piąte:
Za słuszną naukę wynagradzaj. Dawaj jakiekolwiek drobiazgi żeby dziecko wiedziało, iż cieszysz się z tego, że wykonuje twoje polecenia.

Po szóste:
Nagany dawaj ostatecznie. Pomnij, iż stale milsza jest wspólna rozmowa, lub dyrektywa niż nagana. Przez trwałe dawanie nagan, dziecko będzie złośliwe.
Krótko mówiąc, pociechy potrzebują cierpliwości i opieki, jednakowoż bez mocno wyznaczonych dewiz oraz zasad, dzieci zaczną być dokuczliwe oraz kąśliwe, i dodatkowo ogromnie przykre dla innych ludzi.