Spotkaliście się kiedykolwiek ze słowem kraking? Jeśli ten termin jest Wam obcy, a chcecie poznać elementarne wiadomości zapraszam do zapoznania się z całym tekstem.
Najlepiej zacznijmy od początku, to znaczy od definicji . Kraking to proces przemysłowy, w trakcie jakiego dochodzi do rozkładu ciężkich frakcji węgla, smoły pogazowej a także ropy naftowej. Jest to stwierdzenie niezwykle ogólne.

Jakie właściwe sposoby wymiany rury wybrać

kraking

Teraz pragnęłabym zobrazować regułkę, jaka opisuje kraking od strony chemicznej. Jest to przebieg technologiczny, jaki polega na rozłączeniu dużych cząstek węglowodorów na cząstki, jakie posiadają mniej atomów węgla. Na jakiej zasadzie zachodzi proces krakingu? To niezwykle proste, mianowicie opiera się on na zrywaniu wiązań między atomami węgla w konkretnej cząstce.
Celem tego rozpadu jest produkcja alkanów czyli ciekłych paliw ( np. benzyny) i gazu (gazy krakowe). W obecnych czasach, paliwo to towar pierwszej potrzeby zarówno jeśli chodzi o przemysł, gospodarkę oraz transport. Wskutek tego kraking jest bardzo istotnym procesem, bez którego nasza gospodarka, na pewno nie rozwijałby się w takim tempie i na takim poziomie na jakim jest teraz. Znajomość tematu musi być zgłębiana zwłaszcza przez osoby, których robota w dowolny sposób połączona jest z przemysłem.
należałoby również wspomnieć, że proces krakingu dzieli się na dwa rodzaje.

Wszystko co powinieneś kojarzyć dotyczących kanalizacji

Pierwszym z nich jest kraking cieplny. Ten proces stosuje się na ciężkie oleje w niesłychanie wysokiej temperaturze 500 – 550 °C i pod ogromnie dużym ciśnieniem. Wynikiem tego są tego typu artykuły jak: benzyna, olej napędowy i gaz płynny. To w szczególności zaciekawi wszystkich kierowców czytających ten tekst. Kolejnym rodzajem jest kraking katalityczny. Najistotniejszą różnicą jest to, że wspomniany proces występuje w niższej temperaturze 450 – 500°C, i analogicznie pod niższym ciśnieniem. Poddaje się temu oleje lekkie. Co zdobywamy w procesie krakingu katalitycznego? Parę produkty: LPG oraz surową benzynę.
Zakładam, że artykuł pozwolił Wam zapoznać się z terminem krakingu dzięki podaniu najważniejszych wiadomości.