Egzystencja pisze najróżniejsze plany. Nie wszelkiej osobie przeznaczone jest dobre dzieciństwo jak z amerykańskiego filmu. Tego typu osób jest istotnie wiele oraz zdarza się iż posiadają istotnie duże problemy w życiu codziennym. W niektórych sytuacjach wszelkie następstwa wynikają z tego, jak bardzo oczekujący byli w stosunku do nas rodziciele, lub pewien z nich w czasach naszego dojrzewania oraz młodości. Wreszcie sprowadza się to do wiecznego przeczucia, iż nie okazujemy się tacy jacy mieliśmy być, natomiast wszystko co robimy, jest nie takie jak należy.

Psychoterapia dda łódź

Bardzo trudno jest zdobyć spełnienie, poczucie realizowania się. Bardzo kłopotliwa jest także akceptacja, jeśli coś pójdzie inaczej niż myśleliśmy. Nie trafia do nas fakt, że całkowicie pospolitym jest, iż nie w każdym wypadku całość musi się udać.
Jeszcze innym poczynaniem opiekunów mogącym zaprowadzić do późniejszych zaburzeń u dorosłego już osobnika jest znaczna troska. Na ogół dotyczy tylko jednego z opiekunów a także znacznie powszechniej występuje w kręgach, w których relacja dorosłych także nie jest przyzwoita.

Psychoterapia dda łódź

Kiedy niedojrzały typ chce zdobyć jakiegoś dystansu kończy się to wywoływaniem w jego osobie uczucia winy „to ja tak wiele dla Ciebie wykonuję, zaś Ty te rzeczy odtrącasz?”. Do rodzica nie trafia fakt, że dziecko nie jest aktualnie latoroślą, zaś człowiekiem dojrzałym oraz posiada prawo ułożyć swoje bytowanie w takim charakterze, iż opiekun nie jest już na jakimś z pierwszych położeń. Jest to całkowicie zwyczajne i mało zaskakujące, ale poprzez wyrzuty sumienia wywoływane stwierdzeniami porzucanego jego zdaniem rodzica może prowadzić do zniszczenia komunikacji pomiędzy tymi osobami. Poza tym, o ile świadome już dziecko nie cechuje się stanowczością a także asertywnością, to ucierpieć tutaj mogą także kontakty z innymi.
Kłopotliwe relacje z rodzicielami mają też młode osoby w większości, o ile nie wszystkich familiach gdzie dostępne są alkohol czy narkotyki. Najczęściej jest to alkohol, wszak nie stanowi to reguły. Jest sens w takim wypadku poszukać wyjścia załóżmy wpisując psychoterapia dda łódź.